Afera, która przebiła bańki
To już drugi tydzień, w którym opinia publiczna żyje doniesieniami na temat nieprawidłowości wykrytych w warszawskim Szpitalu Południowym. Nadużycia, których dopuścił się młody lekarz Dawid Kacprzyk przerodziły się w aferę, która podpaliła partię rządzącą i podsyciła pożar w systemie ochrony zdrowia - skutecznie przebijając bańki informacyjne, w których żyją Polacy. Na łamach "Rzeczpospolitej" na bieżąco relacjonujemy sytuację w systemie ochrony zdrowia, a w tym tygodniu - oddajemy w Państwa ręce przegląd wydarzeń na styku zdrowia i polityki.